Diyaliz
10 Mart 2022Hemodiyaliz ünitemiz hastanemizin B blokunda, birinci katında yatan hasta servisinin karşısındadır. Ünitemiz 4+1 hemodiyaliz makinesi ile hizmete devam etmektedir. Yaz sezonunda mevcut cihazlarımıza ek olarak 2 tatil diyalizi cihazımız daha hizmet vermektedir.

Diyaliz ünitemizde 1 hemodiyaliz uzman hekimi Ayancık Devlet Hastanesinden görevlendirme suretiyle görev yapmaktadır. Ayrıca sertifikalı 4 personelimiz mevcuttur.

Hastalarımızı ünitemize getirmek için 14 koltuklu diyaliz aracımız bulunmaktadır. Aracımızla ilçemizin her bölgesinden hastalarımız taşınmaktadır. Bölgemizde gurbetçi vatandaşlarımızın yoğunluğundan dolayı ünitemiz yaz aylarında 6 gün 3 seans, kış aylarında ise 3 gün 3 seans hizmet vermektedir.

İş akışımız; Hastalarımız sabah saat 07.15 de diyaliz aracımızla diyaliz ünitemize ulaşmış olurlar. 07.30 arasında diyaliz tedavisine başlayan hastalarımızın saat 11.30 gibi tedavileri bitmiş olur. Diyaliz makinelerinin yıkama işlemi bittikten sonra ikinci seans hastalarımız diyaliz tedavisine başlar 16.30 saatleri arasında hastalarımızın tedavisi bitmiş olur. Makinelerimizin temizliği ve sterilizasyonu yapılır. Bir sonraki güne hazır hale getirilir. 

Diyaliz Ünitesi Resim 3.jpg